SPOR LİSELERİNDE OKUTULAN DERSLER NELERDİR?


SPOR LİSESİ DERSLERİ

Spor Lisesini kazanan öğrenciler hangi derslerle karşılaşacak? Spor Lisesi Dersleri hangileri? Takım Sporları ve Bireysel Sporlar Dersleri, Ortak Dersler veya Seçmeli Dersler neler? Okutulan Ders Listesini görmek için yazımıza göz atın.

Dört yıllık eğim veren Spor Liselerindeki Dersler şu şekilde:

Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Tarih, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sağlık Bilgisi, Felsefe, Yabancı Dil, Müzik/Görsel Sanatlar, Trafik ve İlkyardım, Temel Spor Eğitimi, Spor Anatomisi ve Fizyolojisi, Beden Eğitimi ve Spor Tarihi, Antrenman Bilgisi, Sporcu Sağlığı, Spor Yönetimi ve Organizasyonu, Spor Psikolojisi ve Sosyolojisi, Spor ve Beslenme, Eğitsel Oyunlar,Genel Cimnastik, Ritim Eğitimi ve Halk Dansları, Atletizm, Artistik Cimnastik, Takım Sporları, Bireysel Sporlar, Spor Uygulamaları ve Seçmeli Dersler.


SPOR LİSESİ DERSLERİ
SPOR LİSESİNDE HANGİ DERSLER VAR

Takım Sporları: Basketbol, Voleybol, Futbol ve Hentbol
Bireysel Sporlar: Halter, Yüzme, Güreş, Kayak, Tenis, Masa Tenisi, Badminton, Oryantiring, Eskrim, Boks, Bisiklet, Okçuluk, Judo, Karete ve Taekwondo.

*Bireysel Sporlar dersinde: Her sınıfta 2 branş seçilir (3 yıl sonunda toplam 6 branş)
**Spor Uygulamaları dersinde: Sınıf birleştirmesi yapılamaz, okul ve çevre imkanlarına bağlı olarak belirlenen spor branşlarından (bireysel ya da takım sporları) en az bir okul takımı oluşturulur. Tüm öğrencilerin takım çalışmalarına katılımı sağlanmalıdır. Takım çalışmalarının planlaması okul zümre öğretmenlerince yapılır.


www.sporlisesi.info

Yorumlar

 1. Size yemin ediyorum spor lisesine girebilmek için herşey yapicam

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sakın hayallerinden vazgeçme bende güzel sanatlar okumak istiyordum ama ailem karşı çıktı ve lgs de iyi bir puan yapamadım meslek lisesine girdim lütfen vazgeçme yoksa hep hasret kalırsın

   Sil
 2. Bişi sorucam spor liselerinne sınav puanı gerekmi

  YanıtlayınSil
 3. spor lisesine girmek icin ne yapmalıyım hangi derslere daha cok calışmalıyım

  YanıtlayınSil
 4. Şey ben lise 1'i meslek okulunda okuyorum lise 2'yi sporda okusam okuyabilir miyim?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben şu an spor lisesindeyim ve evet öyle de oluyor.Ama lise müdürüne görüşmen gerekiyor.

   Sil

Yorum Gönderme